Kişilerin cihazına bildirim gelmemesi ve de etkileşim durumlarında dahi anında haberlerinin olmaması için çeşitli çözümler bulunur. Bu ise kişilerin kullanmakta olduğu cihaza bağlı olarak değişiklikler gösterir. Her cihazın kullanımı ve de bildirim seçenekleri farklılık arz etmekte olduğundan bunların çözümleri de birbirinden ayrılır.

En gelişmiş özellikleri sunmaya devam eden Android cihazlar bazen kişilerin kullanımı ya da bazı sistem sorunları yüzünden bildirim konusunda sorun yaşatmaktadır. Bu nedenle kişilerin gelen mesajlarda ya da aramalarda bildirim alamaması sorunu ile karşılaşılması söz konusudur. Bunun çözümlenmesi ve de kişilerin cihazına bildirimin gelmesinin devam etmesi için de bazı çözüm yöntemlerini denetmekte fayda vardır.

Android bildirim sorunu çeşitli nedenlerle karşınıza çıkabileceği için kişilerin buna önlem alması ve de istedikleri şekilde bildirimin gelmesini sağlaması adına çözüm yöntemleri derhal uygulanmalıdır. Bunun için de bildirim sorununu çözmek adına şu yöntemler kullanılabilir:

1.   Telefonu Yeniden Başlatmak

Genel olarak bakıldığı zaman kişilerin herhangi bir cihaz karşısında karşılaşmakta oldukları sorunları çözmek için ilk olarak bu cihazların yeniden başlatılması söz konusu olur. Bundan dolayı telefonun artık bildirim almaması ve de bildirim sorununun da ortadan kaldırılması adına ilk olarak telefonun yeniden başlatılması oldukça faydalı olur.

Özellikle de bataryaların istenilen zaman çıkarılıp kontrol edilememesi durumunda kişilerin en hızlı ve de kesin çözüm alınabilmesi adına ilk olarak telefonun kapatılıp yeniden başlatılmasında fayda vardır.

2.   Güncelleme Yapmak

Kişilerin kullanmakta oldukları cihazlar zaman zaman güncelleme gerektirmektedir. Her uygulamanın ve de telefonun baştan sona kadar güncelleme gerektirmesi de tam olarak telefonun çalışmasını, sistemini ve donanımını olumlu anlamda etkiler. Bundan dolayı bildirimlerde ve de genel olarak telefonla ilgili olan sorunlarda çözüm bulmak adına kişiler güncelleme yapmalıdır.

Android bildirim sorununu çözme yolları içerisinde denenmesi ve de sonucunda oldukça mmenun edici bir özellik göstermekte olan halidir. Bundan dolayı kişiler otomatik güncelleştirme ayarını da etkin hale getirerek telefonun kendini güncellemesini sağlayabilir.

3.   Güvenli Mod Açmak

Kişilerin en çok ve de faydalı şekilde kullanmakta oldukları uygulamalara ek olarak daha az ve verimsiz şekilde kullanılan uygulamalarda mevcuttur. Bunların etkisiz hale gelmesi de bildirim sorununun çözülmesine yardımcı olur. Bu nedenle güvenli mod açık tutularak kişiler telefonlarını zararlı uygulamalardan koruyup bildirim sorunu yaşamaz.

4.   Bildirim Ayarlarını Kontrol Etmek

Her telefonun ayarlar kısmı olduğundan kişilerin cihazlarındaki ayarlar kısmına girerek bildirimler butonuna dokunup burada hangi uygulamaların bildiriminin açık olduğunu görmesi sağlanır. Android bildirim sorununu çözmek için bilinmesi gerekenler içerisinde gözden kaçmaması ve de dikkat edilmesi önem olan noktalardan biri olarak bildirimleri de kontrol etmekte fayda vardır.