Adana Sabancı Merkez Camii'nin Şifreleri Adana Sabancı Merkez Camii'nin Şifreleri

Türk polis ekipleri aramaları oldukça hızlandırmıştı. Adana çevresinde geniş çaplı bir arama ekibi ile arama işlemleri başlatılmıştır. Bir hafta sonunda artık aranan 417 kişi yakalandı. Yakalanan 417 şahıs aracılığıyla şahsın daha önceden kullandığı 172 silah ise ele geçirildi.

Son bir haftadır Adana’da haberler arasında aranan 417 şahıs sonunda yakalandı. Polis ekipleri çalışmalar sonucunda çok çeşitli silahları da ele geçirdiler. Polis ekipleri 5 adet kurusıkı, 38 adet ruhsatsız tüfek ve 129 adet ruhsatsız tabanca ele geçirdiler. Ruhsatsız olarak bulunduruldukları için direkt olarak el konuldu. Silahları nereden buldukları ve nereden getirdikleri de detaylı bir şekilde araştırılmaya başlandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ve Adana Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri de 25 Mart ila 31 Mart tarihleri arasında uygulamalarına devam etmiştir. Bu uygulamalar sonucunda yapılan geniş yelpazeli araştırmalar ile aranan 417 şahıs yakalandı. Bununla beraber aranan bu şahıslara yardım eden de kaçmalarına yardımcı olan 104 kişi de beraberinde tutuklandı.

Bir hafta boyunca yapılan çalışmalar sonucunda ekipler 5 kurusıkı, 38 adet tüfek ve 129 adet tabancanın çoğunun ruhsatsız olması ile beraber 172 silahı ele geçirdi. Bununla beraber üç çalıntı araba, 3058 fişek, 21 çalıntı motosiklet de beraberinde ele geçirilmiştir. Bu işlemleri uygulayan 81 şahsa ise 79.000 TL idari para cezası uygulanmıştır. Adana haberler gündeminde yer alan bu çalışmanın sonucunu bağlanması ise adını halkına oldukça rahat almıştı.