Eşi Cemil Sabahi ve çocukları, derin bir üzüntü içinde uzun süre gözyaşı döktü. Zorlukla ayakta duran Cemil Sabahi'yi akrabaları teselli etmeye çalıştı. Kaza sonrasında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sürücü Vedat K., Sabahi'nin ölümünden sonra tekrar gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi. Vedat K.'nın ifadesine göre, "Yeni hareket ettiğim için kapıyı kapatma fırsatım olmadı. Kazada tek kusurum kapının açık olması" şeklinde oldu.

Adana’da Kuryeler, Üniversiteli Moto Kurye Ata Emre’nin Öldürülmesini Protesto Etti Adana’da Kuryeler, Üniversiteli Moto Kurye Ata Emre’nin Öldürülmesini Protesto Etti

24 Nisan'da, Sarıçam ilçesi Balcalı Mahallesi Güney Kampüs Yolu'nda meydana gelen kaza, Adana'nın gündemine oturdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kontrole giden Hatice Sabahi, 6 çocuk annesi olarak biliniyordu. Eve dönmek için bindiği özel halk otobüsünde, sürücü Vedat K.'nin direksiyon başında sigara içmesi ve kapının açık olmasıyla bir trajedi yaşandı.

Sabahi, otobüs kartını göstermek için ayağa kalktığında, araç manevra yaparken dengesini kaybederek açık olan kapıdan düştü ve başını asfalta çarptı. Kaza anı, araç içindeki kameraya yansıdı ve olayın vahameti net bir şekilde görüldü. Gözaltına alınan sürücü Vedat K., çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu olay, Adana'da güvenlik ve taşımacılık konularında yeni tartışmaların fitilini ateşledi.

Tüm Mğdahalelere rağmen Kurtarılamadı

Hatice Sabahi'nin ilk müdahalesinin ardından hastaneye götürülmesinin ardından yapılan tetkiklerde, beyin kanaması geçirdiği ve köprücük ile kürek kemiklerinde ve göğüs kafesinde kırıklar olduğu tespit edildi. Kafatasında biriken kanın boşaltılmasının ardından yoğun bakım ünitesinde entübe edilen Sabahi'ye doktorlar tarafından tüm müdahaleler yapılmasına rağmen hayatını kaybettiği belirlendi.

Sürücünün İfadesi: Tek Suçum Kapının Açık Olması

Vedat K., tekrar gözaltına alındıktan sonra işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Vedat K.'nin ifadesine göre, "Hızım maksimum 20-30 kilometreydi. Yeni kalkış yapmıştım, kapıyı kapatma fırsatım olmadı. Kazada tek hatam, kapının açık olmasıydı. Olayın hemen ardından durdum ve 112'yi aradım" şeklinde olduğu öğrenildi.