Çocuk vali olarak atanan Öykü'nün ilk talimatı ise oldukça dikkat çekiciydi: "Yaz aylarında çocukların güvenliği için havuz sayıları artırılsın, böylece yazın boğulma vakaları önlenmiş olur."

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında, Vali Köşger'in koltuğu sembolik olarak Şimşek'e devredildi. Çocuk Vali Şimşek, göreve başlar başlamaz hemen talimatlar verdi. İlk talimatı ise yüzme havuzlarının sayısının artırılması ve çocukların yüzme becerilerini geliştirmesi yönündeydi.

Çocuk Vali Şimşek, "Her çocuğun özgür ve mutlu bir yaşam sürmesini diliyorum," dedi. "Yüzme havuzlarının sayısının artırılmasını istiyorum. Çocuklar yüzme öğrenmeli. Böylece yaz aylarında serinlemek için suya girmek istediklerinde güvenli bir şekilde yüzebilirler." Ardından, bazı okullarda spor salonunun olmadığını belirterek, her bölgeye bir spor salonu yapılması talimatını verdi. Ayrıca, her okulda bir proje atölyesinin bulunması gerektiğini vurgulayan Çocuk Vali Şimşek, tüm okulların böyle bir atölyeye sahip olması için Vali Köşger'den yardım istedi.

Vali Köşger, Küçük Vali Şimşek'in talimatlarını dikkatle dinledi ve şöyle konuştu: "Şehrimizin içinden geçen ve yaz aylarında boğulma vakalarına neden olan su kanallarının kapatılmasıyla ilgili bir proje önerin var. En kısa sürede şehir içindeki kanalların üzerinin kapatılması için çalışmalara başlanacak. Diğer taleplerini de takip edeceğim."

Adana’da Turfanda Karpuz Hasadı Başladı Adana’da Turfanda Karpuz Hasadı Başladı

Vali Köşger, Öykü'nün aracılığıyla tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. "Çocuklarımız, geleceğimizin en değerli varlıklarıdır," diyerek sözlerine başlayan Vali Köşger, "Onlara olan güvenimiz tamdır. Tüm çocuklarımız, ülkemizin istiklal ve istikbalinin teminatıdır. Gelecek kuşaklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı, bilimin ışığında en iyi şekilde yetişmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirilen tüm faaliyetleri desteklemeye devam edeceğiz," şeklinde konuştu.