Kişilerin sağlık alanında görev yapmaları ve yaptıkları işle alakalı olarak gösterdikleri faaliyetlere bağlı olarak sağlık ek ödemeleri hakkında bilgiler verilecektir.

Sağlık personeli için verilmekte olan ve kişilerin maaşlarından bağımsız olacak şekilde verilen bu ödeme sabit ödeme olarak adlandırılır. Bu nedenle her yıl aynı tutarda verilmeyerek her yıl değişik ücretlere kadar çıkabilmekte ve 2024 yılında da güncellenmesi beklenmektedir. Sağlık ek ödeme 2024 yılında da geçtiğimiz yıla oranla daha fazla tutarda kişilere ödenir.

Sağlık Ek Ödeme Kimler Alır?

Sağlık kuruluşlarında çalışmakta olan ve Bakanlık laboratuarlarında görevlendirilmekte olan kişiler bu ek ödemeyi almaya hak kazanır. Bu nedenle kişilerin sağlık alanında görevli olması ve sağlık personeli olarak görev alması gerekir. Bu teşvik kişilere maaşlarından ziyade olarak maaşlarına ek olacak şekilde verilir.

Trabzon Şehir Hastanesi Kalp Damar Doktorları Ve Randevu Alma Trabzon Şehir Hastanesi Kalp Damar Doktorları Ve Randevu Alma

Her sağlık personeli kendi alanında ve görevinde ayrılmakta olduğundan her sağlık personeli için ödenmekte olan bu ek ödeme tutarında değişiklikler olur. Sağlık ek ödeme kimler alır? Kişilerin sağlık personeli olarak çalışması ve bu anlamda faaliyet yürütmekte oluşu yeterlidir. Bu şartta olan her sağlık personeli ek ödeme alabilir.

2024 Yılında Sağlık Ek Ödeme Ne Kadar?

Uzmanlar tarafından hazırlanmakta olan rapora göre kişilerin yeni yılda sağlık personeli olan ek ödeme alacakları tutarda da net hesaplamalar söz konusudur. Taban ödemelerde bakıldığı zaman %10 oranında eskiye göre daha fazla artış olduğunu görülmektedir. Yani doktor, eczacı, hemşire, hizmetli gibi çalışanların ek ödemelerinde %10 oranında artış olması beklenmektedir.

Hemen her yıl değişmekte ve güncellenmekte olan bu tutara göre kişilerin eskiye göre daha fazla ek ödeme alması söz konusu olduğundan 2024 sağlık ek ödeme ne kadar? Görev ve de diğer detaylara göre hesaplanarak değişik tutarlarda olmaktadır.