Birbirinden deneyimli ve profesyonel ekibi ile Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi damar cerrahisi doktoru hastalarının istekleri doğrultusunda yanında olmaktadır.

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi damar cerrahisi doktoru, hastalardan gelen şikâyetleri inceleyerek, ilgili şikâyetler doğrultusunda hareket eder. Kalp ve damar cerrahisinin gerektiği durumlarda, uygulanmalar konusunda başarılı işlemler gerçekleştirilir. Bu alanda uzman olan doktorlar, doğuştan gelen kalp rahatsızlıklarını, kalp krizi, kalp kapakçığı hastalıkları gibi birçok rahatsızlığı tedavi etmektedirler. Özellikle kalp nakli gibi özen ve dikkat isteyen ameliyatlar, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Hastane içerisinde kullanılan cihazlar, son teknoloji olmakta birlikte üstün performans göstermektedir. Hastane öncelikle kardiyoloji bölümü ile hizmet vermektedir. Kardiyoloji doktorları, hastaların genel muayene sonuçlarına göre kalp damar cerrahisine yönlendirmektedir. Hastalarda meydana gelen rahatsızlıkların en kısa sürede çözülmesi için, yeni ve modern teknikler kullanılmaktadır.

Konya Karatay Şehir Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi  Hangi Tedavi Yöntemlerini Kullanır?

İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru

Hastanenin kalp ve damar cerrahisi bölümü direkt olarak hasta kabul etmemektedir. Bu bölümde tedavi olabilmek ve hasta kabulünün gerçekleşebilmesi için uygulanacak bazı işlemler vardır.  Ardından muayene sonrasında gerekli tedaviler uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Açıklanacak olursa;

·         Öncelikle hastaların kardiyoloji alanında randevu alarak, muayene olmaları daha sonra gerekli görülürse cerrahi müdahale yapılması sağlanır.

·          Ritim bozukluğu, damar tıkanıklığı %80 oranında olan ve kalp kapakçığı rahatsızlığı yaşayan hastalara, medikal tedavi uygulanmaktadır. Yüksek tansiyon hastalarında da medikal tedavilere başvurulur.  Medikal tedaviler, kardiyologlar tarafından uygulanmaktadır.

·          Medikal tedavinin yetersiz kaldığı durumlarda, cerrahi müdahale uygulanarak hastalarının rahatsızlıklarının büyük ölçüde azaltılması sağlanmaktadır.

·         Koroner arterde meydana gelen rahatsızlıklar sonucu oluşan hastalıkların da tedavisi, cerrahi yöntemlerle sağlanmaktadır.

Ameliyatlar açık ve kapalı cerrahi yöntemleri ile yapılmaktadır. Çoğunlukla kullanılan yöntem açık kalp ameliyatı olmaktadır.