Her zaman teknolojik gelişmeleri takip ederek tedavi uygulamalarında bulunan Ankara Şehir Hastanesi en iyi Hematoloji doktoru seçme şansına sahip olabilirsiniz.

Ankara Şehir Hastanesi en iyi Hematoloji doktoru hizmetleri sayesinde en ciddi sağlık sorunları bile çok daha kısa sürede çözüm elde edilmektedir. Ülkemizde çok sayıda bu alanda sağlık sorunu yaşayan hastalara en güvenilir sağlık hizmetleri hastane doktorları tarafından özenle verilmektedir.

Hematoloji Bölümü

Hematoloji bölümü ülkemizde yer alan tüm devlet ve özel hastanelerde yer almaktadır. Bu bölüm kan ve kan hücreleri içinde meydana gelen bütün hastalıkların teşhis ile tedavisinin yapıldığı tıp bilim dalı olmaktadır. Genellikle kan hastalıkları iki bölümde olup iyi ve kötü huylu olarak ayrılmaktadır. Ayrıca kan yapıcı hücre ve organlarda meydana gelen tüm hastalıkların tedavisi hematoloji bölümünde yapılmaktadır. Hematoloji kanda meydana gelebilecek hastalıkların dışında kan yapıcı organlarda oluşan hastalıklar ile ilgilenmektedir. Ayrıca hematoloji bölümü iç hastalıkları yan bölümü olmaktadır.

Hematoloji Uzmanları

Ankara Şehir Hastanesi Hematoloji Uzmanları ile çok daha kısa sürede kan ve kan hastalıklarında tedavi yöntemleri en son sistem teknoloji ile uygulanmaktadır. Lenfamatik organlar kemik iliğinde meydana gelen hastalıklar uzman hematoloji doktorları tarafından ilgilenilen konular arasında yer almaktadır. Kemik iliği nakli bu bölümün hastalıklarında bilinen en yaygın tedavisi olmaktadır.

Tedaviler hastanenin uzman doktorları tarafından tam donanımlı ekipmanlar ile yapılmaktadır. Yapılan fiziki muayene sonrasında uzman doktor rastladığı bulgularda detaylı tetkikler istemektedir. Kan hücreleri oranı sayımı ve tam kan sayımı tetkikleri hastalıkların teşhisi için doktorlar tarafından istenmektedir. Ankara Şehir Hastanesi Hematoloji bölümü hizmetleri mezenkimal kök hücre, laboratuvar testleri, kan kültürü, flow sitometri, talasemi testi ve çeşitli kan testleri yer almaktadır.