Deniz Akkaya, 16 yaşındaki kızı A. Önbilgin'in telefonunu aldığı gerekçesiyle şiddet uyguladığı iddiasıyla gündeme geldi ve bu durum sonrasında Sosyal Hizmetler'e başvurmasına neden oldu. Bu olayın ardından, babası ve dedesi küçük kızın velayeti için dava açtı. Mahkeme, küçük kızın velayetini babası Efe Önbilgin'e verdi ve Önbilgin, Akkaya'ya karşı bir tedbir kararı aldırdı. Bu olaylar devam ederken, Deniz Akkaya bu kez manken ve sosyal medya fenomeni Miray İpekler ile hukuki bir sorun yaşadı.

Miray İpekler, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Deniz Akkaya'dan şikayetçi oldu. On yıldır mankenlik ve modellik yaptığını ve ailesiyle birlikte İstanbul Kadıköy'de yaşadığını belirten İpekler, Akkaya ile yüz yüze hiç görüşmediklerini ancak aynı sektörde olmaları nedeniyle birçok ortak arkadaşları olduğunu ifade etti. İpekler, Selin Ciğerci ile bir düğünde karşılaştıklarını ve birlikte çekildikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştıklarını, Deniz Akkaya'nın bu fotoğrafları gördüğünü söyledi. Akkaya ile Ciğerci arasında hukuki bir süreç olduğunu belirtti.

MasterChef Jürisi Mehmet Yalçınkaya Eline Ne Olduğunu Açıkladı MasterChef Jürisi Mehmet Yalçınkaya Eline Ne Olduğunu Açıkladı

İpekler, Deniz Akkaya'nın kendisi hakkında sosyal medyada escortluk yaptığıma dair" yanlış ve yanıltıcı paylaşımlar yaptığını, aralarındaki özel yazışmaları izni ve bilgisi olmadan sosyal medyada yayımladığını ifade etti. Ayrıca, Akkaya'nın kendi ev adresini de sosyal medyada paylaştığını ve bir televizyon programında tehdit içerikli paylaşımlarda bulunduğunu belirtti. Bu şikayet üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Deniz Akkaya hakkında "hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

Sabah gazetesinin haberine göre, Deniz Akkaya savcılıkça ifadeye çağrıldı ancak ifadeye gitmedi. Yapılan tebligatlara rağmen ifade vermeye gitmeyen Akkaya hakkında savcılık, yakalama kararı talep etti. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, Deniz Akkaya'nın ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkardı.