CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmesi sona erdi. CHP kaynakları, yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin son derece olumlu bir ortamda geçtiğini ve tüm gündem maddelerinin detaylı bir şekilde ele alındığını belirtti.

Özgür Özel Memnun ayrıldı

Kaynaklar, görüşmenin Cumhuriyet Halk Partisi için verimli olarak değerlendirilebileceğini ve Genel Başkan Özgür Özel'in, halkın sorunlarının çözümü konusunda ilerleme sağlanabileceğine dair umutlu bir şekilde ayrıldığını belirtti.

CHP yetkilileri, Özgür Özel'in AK Parti Genel Merkezi'nde randevu almasından memnuniyet duyduğunu ve bu konuda Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın çabalarına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğine teşekkür ettiğini belirtti.

İYİ Parti'de Akşener Dönemi Kapandı, Desteklediği Dervişoğlu Kazandı İYİ Parti'de Akşener Dönemi Kapandı, Desteklediği Dervişoğlu Kazandı

Özel Oturma Düzenini Beğenmedi

Kaynaklar, Özgür Özel'in oturma düzenini doğru bulmadığını ve bunun telafisine ihtiyaç olduğunu ifade ettiğini aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın buna karşılık olarak Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'a dönerek, en kısa sürede Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'ne iade-i ziyaret gerçekleştirilmesi gerektiğini söylediğini belirtti. Özgür Özel'in de bu öneriye memnuniyetle karşılık verdiği ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne yapılacak ziyaretten mutluluk duyacaklarını ifade ettiği belirtildi.

Özgür Özel, Erdoğan'a Paşabahçe'nin "Gururla" serisinden "Cumhuriyet Ateşi" adlı objeyi hediye etti. Bu obje, Mustafa Kemal Atatürk'ün genç Cumhuriyet'in Avrupa'ya gönderdiği öğrencilerden Sadi Irmak'a hitaben söylediği “Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyoruz, gür alevler halinde geri dönmelisiniz” sözünden ilham alarak oluşturulmuştur. Ayrıca Özel, yanında Manisa'daki Uluslararası Mesir Macunu Festivali'nden getirdiği mesir macunu hediye etti.