Washington Post gazetesine ismini vermeden konuşan iki yetkili, ABD Başkanı Joe Biden'ın kasım seçimlerindeki adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yetkililer, Demokrat Senatör Warner'ın, Biden'ın yarıştan çekilmesi için diğer senatörlerle görüştüğünü öne sürdü.

Artık Yarışta Kalamaz

İddialara göre, Warner, Biden'ın Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ı yenebilecek bir kampanya yürütemeyeceğinden endişe ettiğini ve canlı yayın tartışmasındaki zayıf performansının ardından artık yarışta kalamayacağını ifade etti.

Warner'ın sözcüsü Rachel Cohen ise bu iddialara ilişkin olarak, "Senatör Warner, pek çok kişi gibi seçim kampanyasının kritik bir döneme girdiğini düşünüyor ve bunu Beyaz Saray'a açıkça belirtti." dedi.

Biden'den Yanıt

Biden ise basına yaptığı açıklamada, yarıştan çekilmesini isteyen tek kişinin Warner olduğunu belirterek, "Başka hiç kimse böyle bir talepte bulunmadı." şeklinde konuştu.

Canlı Yayın Tartışması

5 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Joe Biden ile Cumhuriyetçi Donald Trump, 27 Haziran gecesi CNN'deki ilk canlı yayın tartışmasında karşı karşıya gelmişti.

Biden, ikinci dönem adaylığıyla ilgili yaşı konusunda duyulan kaygıları giderecek bir performans sergileyememiş ve program sonrası yoğun eleştiriler almıştı. Demokrat kesimden ve Biden'ı destekleyen bazı medya kuruluşlarından, Biden'a yarıştan çekilmesi çağrıları yapılmıştı.

Biden ise sağlık durumunun eskisi gibi olmadığını kabul etmekle birlikte, Trump'a karşı en iyi alternatifin halen kendisi olduğunu belirterek yarıştan çekilmeyeceğini duyurmuştu.

2 Temmuz'da, ABD Kongresi Temsilciler Meclisinin Demokrat üyesi Lloyd Doggett, Biden'a "başkanlık yarışından çekilmesi" çağrısında bulunarak, Biden'a bu talebi ileten ilk Demokrat Kongre üyesi olmuştu.

Hizbullah: İsrail'in Kuzeyindeki Askeri Fabrika Ve Karargahı Vurduk Hizbullah: İsrail'in Kuzeyindeki Askeri Fabrika Ve Karargahı Vurduk