Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından halka seslendi.

Kayseri'de eğitim uçuşunda kaza sonucu şehit olan iki pilota Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, pilotların ailelerine ve Türk Hava Kuvvetleri'ne başsağlığı diledi.

14-28 Mayıs seçimlerinin ardından oluşturulan kabine, dün itibariyle göreve başlayalı bir yıl oldu. Bu konuda konuşan Erdoğan, "İlk olarak, Rabbimize, gurur duyduğumuz milletimize ve Türkiye'ye hizmet etme şansını bize verdiği için şükrediyoruz. 85 milyon vatandaşımızın her birine, bize, partimize ve ittifakımıza gösterdikleri güven için içtenlikle teşekkür ediyorum. Kabine üyeleri olarak, milletimizin desteğini kazanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Erdoğan: 85 Milyonun Hükümetiyiz


Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasilerin en temel gereksiniminin halka hesap verebilmek olduğunu belirtti.

Ahşap Askılar: Doğallığın ve Şıklığın İzleri Ahşap Askılar: Doğallığın ve Şıklığın İzleri

Yaklaşık 22 yıllık iktidarları boyunca 18 kez sandıkta millete hesap verdiklerini ve her seferinde onaylandıklarını vurgulayan Erdoğan, her yıl bütçe ve kesin hesap görüşmelerinde Meclis'e hesap verdiklerini hatırlattı.

Ayrıca, 81 ilin tamamında düzenlenen toplantı ve mitinglerde doğrudan halka hesap verdiklerini belirten Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye'nin kaynaklarının nerelere harcandığını, hangi alanlara ne kadar yatırım yapıldığını ayrıntılı olarak anlattık. Vatandaşa hesap veren, şeffaf, etkin ve güvenilir bir yönetim geleneğinin yerleşmesi için ne gerekiyorsa yaptık ve yapacağız. Bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum; biz, 85 milyonun hükümetiyiz. Emekçinin olduğu kadar işverenin, köylünün olduğu kadar şehirlinin de hükümetiyiz. Çiftçinin olduğu kadar memurun, emeklinin de hükümetiyiz. Gençlerin olduğu kadar kadınların, yaşlılarımızın da hükümetiyiz. Batıda yaşayanların olduğu kadar doğuda yaşayanların da hükümetiyiz. Bize oy verenler kadar farklı tercihlerde bulunanların da hükümetiyiz. Vatandaşlarımızın ülkenin yönetiminde nasıl idareciler görmek istediğini biliyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz."

Kurban Bayramı Tatili 9 Güne Çıktı


Erdoğan, Kurban Bayramı tatili hakkında yaptığı açıklamada, "Kamu çalışanları için 16 Haziran Pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı sonrasındaki iki günü idari izin kapsamına aldık. Böylece perşembe ve cuma günlerini de tatil günlerine ekleyerek toplamda 9 günlük bir tatil süresi oluşturduk. Kurban Bayramı'nın milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.