Genellikle çevresel olarak gelişen göz hastalıkları için Kocaeli şehir hastanesi en iyi göz hastalıkları doktoru tarafından etkili tedaviler uygulamaktadır.

Göz, vücudumuzda yer alan en önemli organlardan bir tanesidir. Çoğu zaman gözde yaşanan rahatsızlıklar, görme kayıplarına ve görüntü kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle gözde yanma, kızarıklık, sulanma, kaşıntı, çapaklanma veya göze bir şey kaçma hissi gibi belirtiler gösteren kişilerin en iyi göz hastalıkları doktoru tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir.

Ciddiye alınmayan belirtiler, zamanla gözde meydana gelen ciddi hastalıkların oluşmasına neden olur. Bu nedenle ihmal edilmemeli ve kısa sürede göz doktorundan  randevu alınmalıdır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Göz Hastalıkları Doktoru İlgi Alanına Giren Hastalıkların Nedenleri

Çoğu zaman genetik olarak karşılaşılan göz hastalıklarının çevresel nedenlerle de oluşabilmesi mümkündür. Göz hastalıkları doktoru, hastanın hikâyesini dinledikten sonra, bu duruma neyin neden olduğunu kolay bir şekilde anlayabilmektedir. Hasta net bilgiler vererek, doktorun işini kolaylaştırmalıdır. Bu sayede yaygın görülen göz hastalıkları nedenleri doğru bir şekilde anlaşılmış olur. Nedenler açıklanacak olursa;

·         Kalp hastalığı ve diyabet gibi hastalıklar gözlerde rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

·         Aileden birinde göz hastalığı olması durumunda genetik nedenler

·         Göze yabancı bir cisim kaçması

·         Uzun süre gözü yoracak şekilde çalışmak

·         Yoğun ışık altında çalışmak

·         Ateşli hastalıklar ve üst solunum yolu hastalıkları

·         Gözyaşı kanallarında tıkanıklık meydana gelmesi

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Göz Hastalıkları Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Gözlerde farklı nedenlerden dolayı çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Özellikle yaygın olarak görülen birçok göz hastalığı bulunmaktadır. Bu noktada göz hastalıkları doktoru hangi hastalıklara bakar açıklanacak olursa;

·         Katarakt

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Hematolojisi Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Hematolojisi Doktoru

·         Renk körlüğü

·         Göz tansiyonu

·         Şaşılık

·         Ektropiyum

·         Alerjik konjonktivit