Çocuklarda kan ve kemik iliği rahatsızlıklarının görülmesi durumları sonrasında, Kocaeli şehir hastanesi en iyi çocuk hematolojisi doktoru hakkında araştırmalar gerçekleştirilir.

Bazı kan ve kanser hastalıklarının çocukluk çağında görülebilmesi durumu bulunmaktadır. Bu tarz hastalıklarla ilgilenen çocuk hematolojisi doktoru oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır. Öncelikle çocuklarda görülen rahatsızlıkların doğru şekilde teşhis işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için, bazı tahlil ve testler istemektedir. Bu sonuçlara göre en uygun tedavi yöntemi, çocuk hematolojisi doktoru tarafından uygulanır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Hematolojisi Doktoru Alanına Giren Rahatsızlıklar Nelerdir?

Pek çok ebeveyn çocuklarda görülen hematolojik rahatsızlıklar konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu noktada çocuk hematolojisi doktoru alanına giren rahatsızlıklar konusu gündeme gelir. Çocuklarda görülen hematolojik hastalıklar açıklanacak olursa;

·         Nutrisyonel anemiler

·         Akut lenfoblastik lösemi

·         Akut myeloid lösemi

·         Aplastik anemi

·         Talasemi (Akdeniz anemisi)

·         Hemofili

Yukarıda belirtilen hastalıkların tanı işlemleri çocuk hematolojisi doktoru tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu hastalıklara uygun olan tedavi yöntemleri ile çocukların iyileşme süreçlerine olumlu bir katkı sağlanmaya çalışılmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Hematolojisi Doktoru Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çocuklara yapılan testler ve tahliller sonucunda, hastalığın önlenebilmesi için tedavi yöntemlerine başlanmaktadır. Çocuklarda tedavilere başlamadan önce psikolojik durumları da doktor tarafından dikkate alınmaktadır. Çocuk hematolojisi doktoru tarafından uygulanan tedavi yöntemleri, şu şekilde olmaktadır;

·         Kemoterapi

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru

·         Radyoterapi

·         Kemik iliği (kök hücre) nakli

Tüm bu tedavi yöntemleri, bu alanda uzmanlaşmış olan çocuk hematolojisi doktoru tarafından gerçekleştirilmektedir. Böylelikle çocuklarda ciddi seyredebilen hematolojik rahatsızlıkların, en iyi şekilde tedavi işlemleri yapılır. Çocuk hematolojisi bölümünden randevu alabilmek için, alo 182 hattını arayarak bir randevu talebi oluşturabilmek mümkündür. Belirtilen gün ve saatte randevu alınabilir ve gerekli tedavi uygulamaları için uzman doktor tarafından destek sağlanabilir.