Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada şu önemli noktaları vurguladı:

Kayseri'de dün yaşanan olayların sorumlusu olarak muhalefetin yaydığı nefret söylemini gösterdi. Erdoğan, bu tür vandallıkların kabul edilemez olduğunu belirtti.

Siyasi çıkarlar için nefret diline başvurmanın bir zaafiyet olduğunu ifade etti. Ayrımcılık, ötekileştirme ve düşmanlaştırma AK Parti'nin politikalarında yer bulmayacak. Erdoğan, iktidar ve muhalefetin Türkiye'ye hizmet etme ortak arzusunda olduklarını vurguladı.

CHP'li Belediyeleri Hedef Aldı

CHP'li belediyelerin hedef alındığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadeleri şu şekilde uzatıldı:

Seçimlerin ardından muhalefetin verdiği vaatlerin unutulduğunu belirten Erdoğan, gençlere, kadınlara, esnafa ve emeklilere yönelik yapılan sözlerin tamamının yerine getirilmediğini vurguladı.

Katlanır Ahşap Masa ile Küçük Alanlarda Büyük Çözümler Katlanır Ahşap Masa ile Küçük Alanlarda Büyük Çözümler

Daha önce seçim kazanmak için vaatlerde bulunanların bugün ise ekmekten suya her şeye zam yaptıklarına dikkat çeken Erdoğan, ucuzlatacağız, fiyatını indireceğiz, hatta bedava yapacağız dedikleri hizmetlerde bile astronomik fiyat artışlarına gittiklerini ifade etti. Partililerinden bile isyan sesleri yükseldiğini belirten Erdoğan, enerjilerini bahane bulmaya harcadıklarını dile getirdi.

Bazı belediyelerde siyasi ahlaktan yoksun davranışlar sergilediklerini öne süren Erdoğan, kimi belediyelerde eski başkanlara iftira atacak kadar ileri gittiklerini belirtti.

Belediyelerdeki kayırmacılığı eleştiren Erdoğan, son 3 ayda özgürlük adına alkol tüketimini teşvik etmek, cinsiyetsizleştirme politikalarını desteklemek ve LGBT paçavralarıyla belediye binalarını donatmak dışında herhangi bir icraatları olmadığını söyledi.

Kadınların yaşam alanlarını kısıtladıklarını, Arapça tabelalara karşı savaş açtıklarını, gençlere hizmet eden kuruluşlara baskı uyguladıklarını iddia eden Erdoğan, işçilerin ekmeğiyle oynamayacaklarını söylediklerine rağmen birçok il ve ilçede emekçi kardeşlerin işlerine son verdiklerini dile getirdi.

Erdoğan, muhalefet belediyelerinde 31 Mart öncesi vaat yağmurunun yerini 1 Nisan sabahından itibaren zam yağmurunun, işçi kıyımının, baskı ve tehditlerin aldığını belirtti.