Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur'u ABD'ye kaçıran Eylem Tok, olayın ardından büyük tepki topladı. Türkiye'nin, anne ve oğlunun iadesi için yürüttüğü çalışmalar devam ederken, olayda yeni bir gelişme yaşandı.

Bakan Tunç: Süreci Dikkatlice İzliyoruz

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eylem Tok ve oğlunun ABD'de yakalandığını bildirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Tunç, "ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve Timur Cihantimur, iade talebimiz doğrultusunda ABD'de yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından izliyoruz." dedi.

TBMM'de Gergin Gece... İlk Üç Maddesi Kabul Edildi TBMM'de Gergin Gece... İlk Üç Maddesi Kabul Edildi

Firari Eylem Tok Ve Oğlu ABD'de Görüntülendi  

Eyüpsultan'da lüks bir ciple, arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde kontrol eden gruba çarparak bir kişinin ölümüne sebep olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok ile birlikte ABD'ye kaçmıştı. Anne ve oğlunun New York'ta taksiye binerken gülümserken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. Kazada oğlunu kaybeden baba Özer Aci, karşı tarafın kendisiyle dolaylı olarak iletişim kurduğunu belirtti. Aci, "Bir aile dostumuz aranmış ve böyle konuşulmuş. 10 veya 12'nci gün dolaylı olarak taziyeye geleceklerini ilettiler bana. Fakat ben yine aynı sözümü tekrarladım; anne ile çocuk gelir teslim olur, ertesi gün buyursunlar, gelsinler taziyeye" ifadelerini kullandı.

Kaza, 1 Mart Cuma günü saat 23.30 civarında Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi'nde meydana geldi. Üç ATV motoruyla gezintiye çıkan Oğuz Murat Acı (29), Tahsin Arslan (23), Süleyman Arslan (21), Hasan Topal (25) ve İbrahim Gümüş (27), motorlardan birinin arızalanması üzerine emniyet şeridinde durmak zorunda kaldı. Evli ve bir çocuk babası olan Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak güvenlik önlemi almaya çalışırken, diğerleri arızalanan motorla ilgileniyordu. Bu sırada aynı yönde ilerleyen 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un kullandığı lüks cip, emniyet şeridinde duran gruba çarparak sulama kanalına düşmüştü.