Adana'nın Seyhan ilçesinde birlikte yaşayan Nuray Yardım, Sevgi Yardım ve Azmi Yardım adlı üç kardeş ile ev sahibi arasında çıkan bir tartışma sonrasında olaylar şu şekilde gelişti:

Tartışmanın büyümesi üzerine ev sahibi, kardeşlerden evlerini boşaltmalarını istedi. Kardeşler, eski ev sahiplerinin kendilerine müstakil bir ev tuttuklarını söylemeleri üzerine yeni yerlerine taşınmaya karar verdiler. Ev sahibi tarafından çağrılan taksiye binerek yeni evlerine gitmek üzere yola çıktılar.

Eşyaları Boş Araziye Götürdü

Ancak kardeşler, taksinin götürdüğü yerde eşyalarını boş arazide bulunca büyük bir şok yaşadılar. Geceyi tek bir koltukla sokakta geçirmek zorunda kaldılar. Bu olay, kardeşlerin yaşadığı büyük mağduriyeti ortaya koydu.

Adana Valisi Köşger, Başıboş Sokak Köpekleri İçin Planladıkları Modeli Anlattı Adana Valisi Köşger, Başıboş Sokak Köpekleri İçin Planladıkları Modeli Anlattı

Sevgi Yardım, olayı şöyle anlattı: "Ablamın oğluyla ev sahibi arasında bir tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından ev sahibi bize müstakil bir ev tuttuğunu ve bizi evden çıkarmak istediğini söyledi. Bizi taksiyle buraya getirdi. Geldiğimizde eşyalarımızın buraya bırakıldığını gördük. Şu an sinirli ve şoktayız." Yardım, "Bu zavallı insanlar üç kişiler" dedi.

Mehmet Aslan, kardeşlerinin eşyalarını boş arazide gördüğünde yetkililere haber verdiğini belirtti. "İnsanların buzdolabını ve eşyalarını gördüm. Konuyu öğrenmek üzere geldim ve onların dertlerini dinledim. Ev sahiplerinin onları evden çıkarıp buraya attığını söylediler. Sonrasında onlara su, yiyecek ve çeşitli eşyalar getirdim. Bu zavallı insanlar üç kişiler. Onların burada kalmasını sağlamak için ilgili yerlere başvurdum," diye konuştu.