Adana'da filmlere konu olabilecek bir olay yaşandı.

14 Şubat gecesi İl Emniyet Müdürlüğü'ne giden Yaşar Bulut, sevgilisi İpek Akgül'ü kendisini aldattığı gerekçesiyle öldürüp portakal bahçesine gömdüğünü ihbar etti. Şüpheli gözaltına alınırken, Cinayet Büro Amirliği ekipleri Yumurtalık ilçesi Asmalı Mahallesi'ndeki bahçede araştırma başlattı.

Bulut, cesedin gömüldüğü yeri tam olarak hatırlamayınca, şüphelinin bahçeye gittiği kiralık otomobilin GPS takip cihazı incelemeye alındı.

Akgül’ün gömüldüğü yerin koordinatlarını tespit eden polis, kadavra köpeği 'Asena' ile yapılan araştırmada toprağa gömülü cesedi buldu. Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi sonucunda, İpek Akgül'ün 11 Şubat'ta önce darbedilip kolunun ve kaburgalarının kırıldığı, ardından vücudunun çeşitli yerlerinden tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi.

Akgül'ün cenazesi, Seyhan ilçesi Yeşiloba Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Genç Kızın Tetikçi Olduğu Anlaşıldı

Polis soruşturmasında, İpek Akgül'ün öldürülmeden 3 gün önce İzmir'den geldiği ve sosyal medyada tanıştığı E.A.'yı evinde duş alırken tabancayla 3 kez vurup kaçtığı ortaya çıktı. Hastaneden taburcu edildikten sonra ifadesi alınan E.A., "İnternetten tanışıp yakınlaştık ve evimde buluştuk. Hiçbir sebep yokken duş aldığım sırada beni vurdu," dedi.

Polis, Akgül'ün olay gecesi otomobilde Yaşar Bulut ile yalnız olmadığını Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) incelemeleri sonucunda belirledi. İncelemelerde, otomobilde İpek'in eski sevgilisi Ahmet Albayrak ve arkadaşı Mehmet Görgün'ün de bulunduğu saptandı.

Kızı Öldürmemi İstediler

Yeniden sorgulanan Yaşar Bulut, "Aslında ben kızı tanımıyordum. Yanımda İpek'in sevgilisi Ahmet ve arkadaşı Mehmet vardı. Kızı öldürmemi istediler ve bana cezaevinde bakacaklarını söylediler," dedi.

Cinayet dedektifleri, Ahmet Albayrak ve Mehmet Görgün'ün aralarında husumet olan E.A.'yı öldürtmek için İpek Akgül'ü tetikçi olarak çağırdıklarını belirledi. E.A.'nın saldırıdan kurtulması üzerine planlarının açığa çıkacağını fark eden şüpheliler, Akgül'ü "Polis seni arıyor, seni saklayacağız," diyerek buluşup Bulut'a öldürttü.

Azmettiriciler Yakalandı

Bu tespitler üzerine ekipler, Ahmet Albayrak ve Mehmet Görgün'ü Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi'ndeki iki ayrı apartman dairesine düzenledikleri operasyonla yakaladı. Şüphelilerin saklanmasına yardım ettiği iddia edilen Yaşar Bulut'un ağabeyi Aziz Bulut ise Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi'ndeki evinde gözaltına alındı.

Emniyete götürülen Ahmet Albayrak ve Mehmet Görgün, sorgularında birbirlerini suçladı ve E.A.'nın yaralanması ile İpek'in öldürülmesini azmettirenin kendileri olmadığını öne sürdü. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Yaşar Bulut, ağabeyi Aziz Bulut, Ahmet Albayrak ve Mehmet Görgün, mahkeme tarafından tutuklandı.

Adana'da Kurban Pazarı Boş Kaldı Adana'da Kurban Pazarı Boş Kaldı