Beyazgeyik'in cesedi, 20 kilometre uzaklıktaki ormana atıldı. Şüpheliler, saklandıkları köy evine yapılan operasyonla yakalandı ve mahkemece tutuklandı.

Adana'da Meteorolojik Afet: Ürün Kalmadı Adana'da Meteorolojik Afet: Ürün Kalmadı

Olay, 28 Mayıs gecesi Sarıçam ilçesi Hekimköy Bulvarı'nda meydana geldi. Erkan Ağuş (21), arkadaşları Ali Kılıç (23) ve Ulaş Göl (23) ile otomobille gezintiye çıktı. Bu sırada, 3 bin 500 lira borçlu oldukları Muhammed Emin Beyazgeyik'i arayarak "Gel, paranı vereceğiz" diyerek yanlarına çağırdılar. Beyazgeyik, kısa süre sonra yanlarına gelip arabaya bindi. Araçla birkaç tur attıktan sonra, Beyazgeyik ile şüpheliler arasında tartışma çıktı ve kavga başladı. Şüphelilerden Ağuş, tabanca ile arka koltukta oturan Beyazgeyik'i göğsünden, karnından ve bacağından vurdu. Beyazgeyik'in öldüğünü fark eden şüpheliler, cesedi 20 kilometre uzaklıktaki Hocalı Mahallesi'ne götürdü.

Saklandıkları Köy Evlerinde Yakalandılar

Şüpheliler, Beyazgeyik’in cesedini ormanda çalılıkların arasına bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bölgeden gelen ihbar üzerine harekete geçti ve şüphelilerin saklandığı köyü tespit etti. 31 Mayıs'ta köyde belirlenen evlere baskın düzenleyen polis, 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Baskın sırasında cinayette kullanılan tabanca da ele geçirildi. Şüphelilerin yönlendirmesiyle ormanda arama yapan ekipler, Beyazgeyik’in cesedine ulaştı. Beyazgeyik’in cansız bedeni Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

3’ü De Tutuklandı


Emniyette sorgulanan şüpheliler, cinayeti itiraf etti. İşlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Erkan Ağuş, Ali Kılıç ve Ulaş Göl, mahkeme tarafından tutuklandı.