Akıncı TİHA Sansasyona yol açtı! Reisi'nin Helikopterini Bulan Türk Drone'u Her Yerde Manşet Akıncı TİHA Sansasyona yol açtı! Reisi'nin Helikopterini Bulan Türk Drone'u Her Yerde Manşet

Ankara'da Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla ilgili olarak, Ankara Emniyeti'nde görevli üç üst düzey yetkilinin açığa alınmasıyla ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

Patronlar Dünyası'ndan Toygun Atilla'nın haberine göre, bu üst düzey isimlerden biri olan bir emniyet müdürü, geçen aylarda İzmir'de Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün avukatlarından biri ile bir araya geldi. Bu buluşma sırasında, emniyet müdürü müvekkillerine operasyon düzenlediği avukattan 300 bin dolar aldı. Bu iddia, kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı ve ciddi tartışmalara yol açtı.

300 Bin Doları Menzille Açıkladı

Habere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından kayıt altına alınan bir olayın ardından açığa alınan bir emniyet müdürü, idari inceleme sırasında aldığı rüşveti "Menzil cemaatine yardım" amacıyla aldığını iddia etti. Söz konusu emniyet müdürü, rüşveti "Menzil'e yardım topluyordum. Rüşvet değil, hayırlı bir iş için alınan para" olarak savundu.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının ardından başlatılan ön soruşturma kapsamında, Kaplan soruşturmasından sorumlu üç üst düzey polis müdürü geçtiğimiz günlerde açığa alınmıştı. Açığa alınan isimler arasında Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan bulunuyordu.

İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan açığa alınma kararının ardından, iktidara yakın medya organlarında, ilgili üst düzey emniyet görevlilerinin AKP'ye karşı bir "kumpas" girişiminde bulunduğu şeklinde haberler yayımlanmıştı.