ŞÜKÜR Kİ VAR

Beşiği sallayan el dünyaya hükmeder demiş atalarımız. Şükür ki böyle anaların doğurduğu, ahlakını ilmek ilmek ördüğü, boğazından helal süt akıttığı, karakterine Hz. Peygamberi, Hz Ali'yi, Sultan Alpaslanı, Sultan Fatih'i,Yavuzu.... Doğrulukta ve hoş görüde Taptuk Emreyi Yunusu, Mevlanayı,Hacı Bayramı... Vatanseverlikte Sarıkamışı, Çanakkaleyi...örnekler vererek bezedigi iyiler var.
 Var ki; Kemalizmin tunç suratına, pis karakterine, müptezel ahlakına, sinsi düşmanlık ve kıyımına bu şahsiyetlerle karşı durduk, duruyoruz.

ŞÜKÜR Kİ VAR

Kemalizm, ne yaptıysa bozamadı inancımızı, karakterimizi...
Oltanın ucuna 'çağdaslik yemini taktı; yutmadık. İlericilik yalanını sundu; yemedik. Laiklik dedi, ruhumuza ve gönlümüze bir kasavet çöktü;reddettik..."
Eskiye ait ne varsa, Kur'an'ın ifadesiyle " esatîrul evveliin" (evvelkilerini masalları) dediler; red ettik. Gericilik dediler, geri teptik.
Ne Noel yortularını, ne mini etek modalarını, ne lengeri fötür şapkayı, ne "zaman sana uymazsa sen zamana uy" martavallarını yutmadık.
Ne, balığın tırmandığı kavak hicivlemesi uydurma tarihi tuttuk ne de bülbüllere emir verircesine ördek dili uyduruk lisanı benimsedik...
Hep o, tarihiyle, inancıyla, kültürüyle, kısaca kökleriyle irtibatlı ve aklı başında bir damar olan saglam, milli, İslâmî kitle olarak var olduk.
Kuranı yasakladılar, yırtıp attık o yasak paçavralarini... Ezanı aslından dönüştürdüler, yıktık o paslı Kemalist setleri... İmam Hatiplerin ve din eğitiminin önünü kestiler, bir baraj olup dağıttık o pendleri... Baş örtüsü yasağı koydular , yaktık o yasakların levhalarını...
Rahmetli Menderes gibi Kemalizmin mabedi olan CHP nin içinden çıkardığımız bir sağ duyu sahibi başbakan ile başlattığımız siyasi süreci, onca engellemelere, baş almalara, sû-i kastlara rağmen İmam Hatip liseli bir Devlet başkanını seçerek taçlandırdık...
Bir daha iktidar yüzü görecek değiller.
Bir daha devlet erkini ele geçirecek değiller.
Mustafa Kemal dönemi de dahil olmak üzere, hiç bir dönemde seçimle çoğunluk sağlayıp iktidar olamadılar.
En fazla vekili Ecevitle çıkardılar. 214...
Hükümeti kurmak için 12 vekile daha ihtiyaç duyduklarından Güneş Motel terbiyesizligine başvurdular.
En güçlü oldukları zamanda bile devlet erkini ele geçiremediler ki, bundan sonra nafile...
AK Parti'nin iktidar olduğu 2002 yılında Türkiye'deki İmam Hatiplerde toplam 67.000 talebe vardı. Şimdi 2.000.000 talebe var.
Allah'ın lütuf ve inayetiyle bu cephe sarsılmaz.
Bir de adam çıkaramıyorlar. Halka cazip gelebilecek lider bulamıyorlar...
Bula bula: "Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen alçak" diyebilen birini buldular. Ondan önceki de sekreterini vekil, vekilini metres yapmakta mahir biriydi...
İşte bulabildikleri... Her zaman böyleydiler zaten..
Onun için hep militarizmden medet umdular.
AK Partide bu gün en az on tane başkan adayı bulunabilecekken, CHP bula bula bunu buldu... 
Eh! Şeytan azaptan gerek..

BİZİM İC MESELEMİZ YOK MU?
Var elbet. Yüz yıldır kulağımıza okunan cadı rukyelerinin hiç tortusu olmaz olur mu?
Ama aşılacak... Ama silinecek...

Bu damar varlığını devam ettirdiği sürece düzelecek inşaallah.
Değiştirecek ve dönüştürecek bu ana sağlam damar toplumu...
Yeter ki beşiği sallayacak emin ellere, çocuğu emzirecek imanlı annelere kıran gelmesin.

İdris Günaydın

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.