Haberci
Haberci
15 Mayıs 2021 Cumartesi 00:08
Türkiye Güncel İmplant Fiyatları ve Uygulanış Şekli

İmplant ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemli bir işlemdir. Bu işlemde amaç kaybedilen dişlerin yerine aynı kökten dişlerin yapılmasıdır. Hepimiz biliyoruz ki diş insan sağlığı için hayati önem taşır. Sağlıklı bir ağız ve temiz gülüşler için diş temizliğine önem vermemiz gerekir. Türkiye güncel implant fiyatları alanına bakacak olursak fiyatların implant yaptıracak olan bireyler için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu alana adım atan her vatandaş maliyetin ne şekilde olduğunu araştırır. Bu maliyetler ilk bakıldığı zaman kişiye fazla gelebilir. Ancak çoğu insan fazla maliyeti bir kenara bırakıp uzun yıllar boyunca kullanılmasını ve sağladığı avantajları düşünerek hareket ederler. Maliyetler pek çok yerde aynı değildir. Türkiye güncel implant fiyatları nasıl yapılacağına ve hekime göre şekillenir.

Diş İmplantı Nedir?

İmplantlar, çenenizin kemiğine yeni bir "kök" yerleştirmeyi içeren bir diş değiştirme seçeneğidir. Bu titanyum "kök" kemiğinizle birleştiğinde (3-6 ay) bir taç, köprü veya takma dişi desteklemek için kullanılabilir. İmplantlar steril titanyum alaşımından yapılır.

Titanyum insan vücudu tarafından çok iyi kabul edildiğinden, kalça ve diz protezi gibi ortopedik implantlarda da kullanılır. Dental İmplantlar artık eski diş hekimliğini ve eksik dişleri değiştirmek için standart hale geldi, çünkü doğal dişleriniz gibi görünüyor ve hissediyorlar ve çoğu diş protezi formundan daha yüksek bir başarı oranına sahipler. İlk maliyet, diğer diş protezi formlarına göre bir implant için genellikle daha yüksektir, ancak uzun vadeli faydalar, ek maliyetteki farktan kolayca daha ağır basar. İmplant diş hekimliğine yapılan bir yatırım, yüz yapılarının bütünlüğünün korunmasının yanı sıra eksik dişlerin değiştirilmesini içerdiğinden, genel sağlık, görünüm ve refah için bir yatırımdır.

Türkiye Güncel İmplant Uygulanış Şekli

Türkiye implant ilk olarak hekimlerin kontrolü ile gerçekleştirilir. İmplant dediğimiz olgu kişinin çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olarak adlandırılır. İmplant diş Bu uzun ömürlü ve sorun yaşamadan kullanılan bir işlemdir. Türkiye implant  hekimleri kişiye bu işlemi yapabilmesi için implant uygulamasının uygulanabilir olduğu diş köklerinin mevcut olup olmamasına dikkat eder. Bunun yanında da diş eti sağlığı da oldukça önemlidir. Eğer implant işlemine uygunsanız hekiminiz tarafından gerekli işlemler yapılır ve tomografik veriler yolu ile implant yerleştirilecek alanlar tespit edilir. Bu işlem hakkında genel bilgi hekiminiz tarafından verilir. Güncel implant fiyatları Türkiye implant fiyatları da işlemin aşamalarına göre değişiklik gösterir.

İmplant Türleri

Türkiye implant  türlerine endosteal implantlar ve subperiostal implantlar örnek verebiliriz. Endosteal implant için cerrahi yolla çene kemiğine yerleştirildiğini söyleyebiliriz. En çok kullanılan implant türü budur. Diğerine bakacak olursak metal çerçeveden oluşturulduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. Diş eti kısmının alt çene dokusuna yerleştirilir. Türkiye implant konusunda oldukça hassas hekimlere sahiptir. Hangi yöntemin kişiye uygun olup olmadığına hekim karar verir ve bu konuda hastasını detaylı bir şekilde bilgilendirir. Oldukça önemli olan bu işlemlerde doğru işlemin yapılması da oldukça önemlidir. Türkiye güncel implant fiyatları da bu türlere göre değişir.

İmplant Doğal Bir Görünüm Sağlar Mı?

Yapacak olduğunuz implant işleminin doğal bir görünüm sağlaması için bu tedavinin üzerine yapılan porselen dişlere özen göstermeniz gerekir. Kişinin ön dişlerine yapılan Türkiye İmplant tedavisinde doğal görünüm daha kolay bir hal alacaktır. İmplant Türkiye bunun dışında yapılan zirkonyum da estetik anlamda güzel bir görünüm verir. Dolayısıyla implantın doğal bir görünüm kazanması sizin vereceğiniz özen ile gerçekleşir. Bunun dışında ise hekiminizi de iyi seçmeniz son derece önemlidir. Hekimin alanında en iyi özelliklerle donatılması implant işleminizi son derece kalıcı kılacaktır. Kötü koşullarda ve uygulamada yapılan implant tedavisinin yan etkileri de oldukça fazla olacaktır. Bunun dışında uygun koşullarda yapılmayan implant işleminin çene yapısını bozması da kaçınılmazdır.

İmplant Tedavisinde Fiyatları Etkileyen Faktörler

İmplant tedavisinde fiyatları etkileyen pek çok nokta vardır. Bu fiyatları etkileyen her ne kadar nokta olsa da genel anlamda bakıldığı zaman fiyatların yüksek olduğu görülür. Bu yüksek maliyetli durumu her ne kadar söz konusu olsa da kaliteli ve kalıcı bir işlem için yüksek fiyat durumunu baz almamalısınız. Ağız ve diş sağlığı için bu tedavi son derece önemlidir. Dökülen dişlerin yerine aynı kökten yapılan bu tedavide diş etinin uygun olmamasına da dikkat edilir. Hekim işlemin sürecine ve nasıl işleyeceğine dair gerekli olan bilgileri hastaya anlatır. Türkiye güncel implant fiyatları için yüksek maliyetli durumundan söz edebilmemiz bu anlamda mümkündür.

Dental İmplantlar Hakkında Temel Bilgiler

 • Diş implantları, diş köklerine bir seçenektir.
 • Bir ucunda bir dişi ve ayrıca çevirme tarafından çene kemiğini tutan bir tür metal vidadır.
 • Çene kemikleri ile birleşen ve dişi normal bir kök gibi tutabilen titanyumdan oluşur.
 • Eğimsiz veya metal görünümünde çok çeşitli dişlerin desteklenmesi için kullanılabilir.

Neden Bir Diş İmplantı Yapılmalı?

Neden Bir Diş İmplantı Yapılmalı

 • Bazı belirgin olanlar, güzel gülüşünüzü ve güven düzeyinizi geri getirerek, düzgün bir şekilde yemenize yardımcı olacağıdır.
 • Ancak prosedürle daha ileri gitmeye karar vermeden önce, diş implantlarının olası yan etkileri hakkında mutlaka okuyun.
 • Bir diş kemiğini kaybetmek, çene yapısını dengesizleştirir, yüz görünüşünüzü de değiştirir.
 • Sağ yüz yapısı için bu kadar çok ihtiyaç duyulan desteği vermeye yardımcı olur.
 • Komşu dişlerinizi etkilemez ve diş eti resesyonunu da önler.

Ucuz Diş İmplantları Nasıl Yapılabilir?

Ucuz Diş İmplantları Nasıl Yapılabilir

Daha ucuz implantlar almanın bazı yolları da var. Bunun bir yolu, diş işlemleri için aylık ödemeleri destekleyen kliniklerin kontrol edilmesidir.

 • Bazı diş hekimleri, yapabilecekleri implant hacminde paralarını kazandıkça indirimli fiyatlar sunarlar.
 • Bu özellikle sadece implant kullanan grup uygulamalarında geçerlidir.
 • Diş uzmanları ayrıca bir finans şirketi ile birlikte çalışır, böylece bir hasta aylık ödeme için toplam tutarı alabilir.

Diş sigortası planları, implantların kozmetik prosedürler olarak gördükleri için diş implantları ile ilgili herhangi bir şey yapmaz.

Ancak bazı dişhekimliği planları sizi implantların fiyatının yüzde 15 ila 20'sinden herhangi bir yere götürebilecek bir indirim planına sahipler ve bazı dişhekimliği uzmanlarının talep ettiği maliyetlerde yüzde 20'lik bir tasarruf olabilir.

Tam ağız diş implantlarının maliyeti, çeşitli faktörlere ve kişilere bağlı olarak 30,00 ila 40,000 dolar arasında değişmektedir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, oldukça pahalı olan sinüs yüksekliği, posterior mandibula ve kemik rejenerasyonu gibi ek bir çalışma gerekliliği olabilir.

Genel implant maliyetlerinizi daha da arttırabilirsiniz. Ancak, tüm durumlar buna uygun değildir. Kontrolsüz diyabet, çeneye radyasyon, kanser, sigara içme alışkanlığı problemleri bu gibi vakalara örnek olarak verilebilir. Bu nedenle, diş embedleri, faydaları, en iyi yerel dişhekimi ve maliyet gibi uygun tedavi için her şeyi bilmek çok önemlidir.

Son Güncelleme: 19.05.2021 17:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.