Haberci
Haberci
23 Ağustos 2020 Pazar 22:58
Cybh Testi Kan Testi
banner109

Cybh testi cinsel yolla bulaşan hastalıklar testi anlamına gelir. Birçoğumuzun bildiği gibi bunlar frengi, HIV virüsü, AIDS gibi hastalıklar başlıca çeşitleridir. Diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar kısa sürede tedavi edilmediği durumda ölümle sonuçlanmaktadır. Frenginin tıptaki diğer adı Sifilizdir. Sifiliz yani frengiye bir bakteri sebep olmaktadır. Bu bakteri hastalığa yol açar. Öldürücü olacak kadar tehlikeli olan bu hastalık erken tanı ve tedavi olanağı bulunan bir hastalıktır. Tanıda geç kalınması durumunda vücudun diğer organlarında ciddi anlamda hasara sebep olur.  

Cybh Testi Nedir?

Cybh testi PCR yöntemi ile bakılıp bakterinin DNA’sını tespit etmektedir. Özellikle cinsel yolla bulaşan bu hastalıklar erkekte peniste kadınlarda ise vajinada akıntıya sebep olur.  Halk arasında bel soğukluğu olarak da bilinen yaygın bir hastalıktır.  Bu hastalığın oluşmasını sağlayan bakteri gonokok adı verilen bir bakteridir.  Tedavisi son derece kolaydır.  Ancak tedavi edilmediğinde kısırlığa varacak kadar ciddi sağlık sorunları oluşturur.  

Cybh Testi Kan Testi

Cybh testi ile tahlili yapılan yine bir başka cinsel yolla bulaşan hastalık ise klamidyadır. Klamidya belirtileri frengiden farklı olarak akıntının yanı sıra idrarda yanma ve genital bölgede kaşıntılara sebep olur. Günümüzde gerek Türkiye'de gerekse dünyada en sık görülen cinsel hastalıklardan biridir. Klamidya hastalığı teşhisinde ise yine STD 10 PCR testi kullanılır. 

Tahlil Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tahlil fiyatlarının belirlenmesi yapılacak olan tahlilin nasıl yapılacağı,  ne kadar çalışılacağı,  tahlil yapılmadan önce ön hazırlık gerekip gerekmediği, tahlil fiyatları konusunda farklılıklara sebep olur.  Rutin olarak kısa sürede bakılan glikoz,  LDL,  HDL,  Total Kolesterol,  Trigliserid,  B12 gibi testler hem kısa sürede sonuçlanması açısından hem de uzun süre çalışılmadığından diğerlerine göre daha uygun maliyete sahip tahlillerdir.  Ancak bazı tahliller 3- 5 günlük cinsel diyet yapılarak hazırlıktan sonra yapılır.  Dolayısıyla bu tür tahlil fiyatları daha yüksektir.  Gelişmiş laboratuvarda çok çeşitli tahliller yapılır.  Bunlar ADH,  alkali fosfataz,  izoenzimleri,  büyüme hormonu tahlilleri, Total Demir ve demir bağlama kapasitesi,  safra asitleri,  spermiyogram,  dışkıda parazit arama,  üre,  nefes testi,  gastropanel testi,  hormon tahlilleri, mineral ve tuzların tayin edilmesi tahlilleri gibi çok çeşitli tahliller yapılmaktadır.  Bu tahlillerin bir kısmı aç karnına bir kısmı tok karna bazıları ön hazırlık gerektiren tahlillerdir. Dolayısıyla maliyeti birbirinden farklıdır.

Tahlil Tetkik Ücretleri

Tahlil tetkik ücretleri hangi tahlilin yapılacağı,  nasıl çalışılacağı,  ne kadar çalışılacağı gibi birbirinden farklılıklar gösterir.  Kan tahlilleri,  idrar tahlilleri,  sperm tahlilleri, biyopsi patolojik bulguların tayin edilmesi gibi farklı çok daha çeşitte tahliller günümüzde yapılmaktadır.  Son derece gelişmiş teknolojik cihazlarla çalışan laboratuvarlar bu konuda titizlikle çalışmaktadır.  Dolayısıyla tahlil fiyatları laboratuvarlar arası çok fazla farklılık göstermese de tahlillerin birbirinden farklı maliyetle olması kaçınılmazdır.

Evde Kan Alma

Evde kan alma son yıllarda hizmet sektörü anlamında oldukça talep görmüş ve günümüzde en sağlıklı laboratuvar çalışmalarından biridir.  Hastaların laboratuvara gitme sorunları büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunları evden çıkamayacak durumda olan hastaların sorun yaşamaları veya yoğun iş temposu içinde bulunan kişilerin vakit bulamaması durumunda son derece alternatif geliştiren sistemlerden biridir.  Evde Kan alma her koşulda yapılmaktadır.  Laboratuvarlar bu konuda son derece titiz hizmet vermektedir.  Dolayısıyla özellikle sabah erken saatlerde evden çıkmak zorunda kalmadan numuneler alınarak laboratuvara gönderilmektedir.

Evde Kan Alma Hizmetleri

Evde kan alma hizmeti günümüzde yeni nesil hizmet sektörlerinden biridir.  Özellikle son yıllarda evinden çıkamayacak kadar hasta olan gerek fiziksel engeli bulunan hastalar gerekse yalnız yaşayan hastalar veya yoğun çalışan kişiler açısından son derece önemli hizmetlerden biridir. Evde kan alma hizmeti hastanın hastaneye gitmeden evinde sağlıklı koşullarda numune alınmasını sağlamaktadır.  Böylelikle hasta evden çıkmak zorunda kalmaz ve kan örnekleri laboratuvara en kısa sürede ulaştırılır.  ayrıca hasta hastaneye gitmek ve hastanelerde olası enfeksiyon riski oluşmaması açısından da evde kan alma hizmeti son derece önemlidir. Ayrıca evde kan alma hizmeti hasta açısından son derece konforlu bir hizmettir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.