Seobaz
Seobaz
08 Kasım 2021 Pazartesi 16:46
Ankara Avukat ile Profesyonel Avukatlık Hizmeti

Kamu hizmeti ve serbest meslek olarak tanımlanan avukatlık mesleği, temelde hukuki meseleleri ve uyuşmazlık durumlarında yasalara uygun şekilde çözümlenmesini sağlayan kişileri temsil etmektedir. 2018 yılında kurulan Ankara avukat ve Arabuluculuk Bürosu Esra Nur AYDEMİR GÜR tarafından hizmete sunulmuştur. Aile Hukuku, İş Hukuku, Tüketici Hukuku, Sigorta Hukuku ve İcra ve İflas Hukuku alanlarında hizmet vermekle birlikte bunlarla sınırlı kalmadan hukuki danışmanlık sunmaktadır.

Hukuk kurallarına bağlı kalarak, üstlenilen görevi zamanında ve en hızlı, en etkili şekilde başarıyla çözümlemeyi ilke edinmektedir. Edinilen ilkelerden ve çalışma prensiplerinden aşağıda sizler için kısaca bahsettik.

  • Ulaşılabilir Olmak
  • Karşılıklı saygı ve güven içerisinde iletişim oluşturmak.
  • Müvekkil ve avukat arasındaki sırlara bağlı kalmak, gizli tutmak.
  • Müvekkilin menfaati ön planda tutularak uyuşmazlığı en etkili ve hızlı şekilde çözümlemek.
  • Hukuki gelişmeleri takip ederek güncel ve doğru bilgileri aktarmak.

Çalışma Alanları

Avukatlık ve Arabuluculuk alanlarında hizmet sunan büro; İş Hukuku, İdare Hukuku, Tüketici Hukuku, Aile Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Sigorta Hukuku, Tazminat Hukuku, Gayrimenkul Hukuku başta olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmadan hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. 2019 yılından bu yana İş Hukuku, Tüketici Hukuku, Banka ve Finans Hukuku, Ticaret Hukuku alanlarında da uzman arabuluculuk hizmeti verilmektedir.

İş Hukuku; İşçi ve işveren arasındaki iş ilişkisini düzenleyen, uyuşmazlıkları ortak payda da buluşturan hukuk dalıdır.

İdare Hukuku: Kamuya tanınan üstünlük ve ayrıcalıklar ile kişiye tanınan hak ve hürriyetlerin dengelenmesini sağlayan hukuk dalıdır.

Aile Hukuku: Kişilerin evlenme, boşanma, mal varlıkları, nafaka ve benzeri gibi durumlarında çözümlenmesi gereken konular için var olan hukuk dalıdır.

Tüketici Hukuku: Ticari ve mesleki olmayan mal ve hizmet alımlarını gerçekleştiren kişiler adına hizmet sunan hukuk dalıdır.

İcra ve İflas Hukuku: Alacaklıların devlet eli ile yerine getirilmesi alanında ifade edilen hukuk dalıdır.

Sigorta Hukuku: Ticaret Hukuku kapsamına giren, ölçülebilir menfaati zarara uğratan tehlikenin meydana gelmesi halinde bunu tazmin eden ve hak, yükümlülükleri inceleyen hukuk dalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular Hakkında

Avukatlık veya Arabuluculuk hizmeti almadan önce danışanların aklına pek çok soru takılmaktadır. Aşağıda sizler için bu sorulardan bazılarını yanıtlandırdık.

  1. Avukatın sır saklama yükümlülüğü nedir?

Mesleğe güvenini ve sadakatini taşımakla yükümlü olan avukatlar, müvekkili olduğunda onunla ilgili öğrendiği şeyler mesleki bilgileri ifade ettiğinden sır tutmakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğün herhangi bir süresi ve zaman aşımı bulunmadığı gibi kurala aykırı geldiğinde cezalandırılmaktadır.

  1. Birden fazla avukata vekalet verilebilir mi?

Davayı sayı sınırlandırılması olmadan her avukat yalnız başına takip edebilir. Fakat müvekkil ilk anlaşmayı yaptığı avukattan sonra ikinci bir avukata vekalet vermek isterse, ikinci avukat bu durumu yazılı bir şekilde ilk avukattan onay alarak devam ettirebilir.

Daha fazla soru ve cevabı için web adresini ziyaret edebilir, aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Kaynak: https://esranuraydemir.com/ankara-avukat/

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.