Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 47 Akademik Personel Alımı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Personel Dairesi tarafından yapılan duyuruda 47 akademik personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda çeşitli alanlarda Doçent, Profesör, Doktor Öğretim Üyesi unvanları doğrultusunda 47 akademik personeli alım yapılacağı açıklandı. Başvurular 19 Şubat 2019 tarihi itibari ile başladı.

Personel İstihdam Şartları

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim üyesi alımı için başvuru şartları ise; adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesindeki genel şartları taşımaları, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun, 5772 sayılı Kanun'la değiştirilen 23. ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlaması ve bununla birlikte Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekiyor.

Başvuru Zamanı ve Yeri

Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı 19 Şubat 2019 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire başkanlığına bizzat veya posta yolu teslim etmeleri gerekmektedir. Zamanından sonra teslim edilen belgeler ve posta yolu ile yapılan başvurular değerlendirme dışı kalacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim üyesi alımı başvurusu için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir; Profesör kadrolarına başvuracak adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirtir dilekçelerine; özgeçmiş, doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretini ekleyerek 6 nüsha dosya şeklinde testlim etmeleri gerekiyor.

Doçent Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosya şeklinde belgelerini teslim etmesi gerekiyor.

Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına başvuracak adaylar için bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosya ile birlikte, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans ve doktora belgeleri, yayın listesi, YDS, ÜDS veya KPDS sonuç belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf şile birlikte şahsen veya poysa yolu ile yapmaları gerekiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.