Ajans Adana
Ajans Adana
28 Ocak 2023 Cumartesi 06:39
İbrahim Murat Gündüz kardeşim dediği Ali Göktürk Benli için “Türk! Savaşsın diye Gök’te yaratılmış, yere gönderilmiştir” ifadesini kullandı

Adanalı girişimci sporsever işadamı İbrahim Murat Gündüz 26.12.2022 tarihli adanaajans.net haberinde kardeşim dediği Ali Göktürk Benli’ye İstanbul’da katıldığı profesyonel kickboks maçında yapılan haksızlık için kullandığı  ‘kurt saldırmaya karar vermişse ne sürüyü hesaba katar nede çobanı’ sözü ile hafızalarımızda yer etmişti.

 

İbrahim Murat Gündüz desteklediği sporcusu Göktürk Benli için ‘isminin hakkını veriyor’ ifadesini kullandı.

 

İbrahim Murat Gündüz  “Göktürkler, Türkçenin ilk bilinen yazılı kayıtlarını vermeleri bakımından Türk kültür ve edebiyat tarihinde çok önemli bir yere sahiptirler” dedikten sonra çok iddialı konuştu “Kardeşim Ali Göktürk Benli’yi şike olmadan yenebilecek kişinin evvela Göktürk alfabesini ezberlemesi ve Göktürk yazıtlarını okuması gerek”  diyerek olası rakiplerine adeta gözdağı verdi. 

 

Gündüz sözlerini şu şekilde sürdürdü: Kardeşim Göktürk’e en güzel intikam başarıdır, seni sevmeyen herkesi üzer çünkü Allah insanı iddiasından vurur demiştim. Bugüne kadar yaşadıklarım ve hayat tecrübem bana herkesin yaşattığı şeyin birgün kendi sınavı olacağını öğretti, bende Göktürk’ten sabırlı olmasını istedim. Ayrıca Göktürk’e yapılanları hazmedemediğim için İstanbul’daki maçta taraf tutan yan hakem ve rakibimizin antrenörünün işbirliği yaptığını öğrendiğimde ise içimden ‘iyi oyunlar kurmuşsunuz, ama bizi de çok hafife almışsınız demiştim.

 

Yaşanan olumsuzluklar üzerine çok onurlu bir insan olan Göktürk bir süre inzivaya çekildiğinde ise ‘aslan bütün kalabalığı terk edip yalnızlığa çekiliyorsa koparacağı kıyametin hesabını yapyordur’ diye düşünmüştüm.

 

Nitekim bu yolu ben nasıl aşarım düşüncesinden kurtulan Göktürk’ün kalbinde zaten var olan imanı ve Allah’ın adaletinin şaşmayacağına olan inancı ile çıktığımız rövanş yolunda Göktürk kardeşim rakibini Türkiye Şampiyonasında hezimete uğrattı ve Türkiye Şampiyonluğu ünvanını korumayı başardı.

 

İbrahim Murat gündüz Milli Sporcu Ali Göktürk Benli için: Sessiz ol ! Ve sadece izle, Dünya Göktürk ismi ile yankılanacak! SIRA SENDE;) diyerek sözlerini tamamladı.

 

Biz Adanalılar olarak Ali Göktürk Benli’nin başarılarının daim olmasını diliyoruz.

 

https://www.adanaajans.net/amp/adana-haberleri/biz-bir-aileyiz-h6445.html

 

.https://www.adanaajans.net/amp/adana-haberleri/ibrahim-murat-gunduz-ve-ali-gokturk-benliden-hafizalara-kazinacak-h6474.html

 

 

Son Güncelleme: 07.03.2023 09:51