Adanaajans
Adanaajans
11 Ağustos 2022 Perşembe 16:22
Adana'da Kebapçıya Bırakılan 3 Çocuk Devlet Koruması Altına Alındı!

Adana'da bir kadın çalıştığı eski iş yeri olan kebapçının önüne 3 çocuğunu bıraktı. Yaşanan olay da devlet çocukları koruma altına aldı.

Adana Seyhan da bulunan kebapçının önüne eski çalışanı 3 çocuğunu bıraktı. İddialara göre Nurcan K. adlı kişi 3 çocuğunu Seyhan semtinde bulunan kebapçı da çalışıyordu. Eski iş yeri olan kebapçının önüne 3 çocuğunu bırakması dikkatleri üzerine çekti. Nurcan K., iş yeri sahibi Şaban Erkek'e ayrıldığı eşinden olan çocuklarını almaya geldiğini söyledi. Kadının kebapçıdan ayrılması üzerine dükkan çalışanları çocukların aile fertlerine ulaşmaya çalıştı. Yaşanan olay da çocukların 7,10 ve 12 yaşlarında olduğu belirlendi. Anne ve babalarına ulaşamayan Erkek, polis ekipleri ile iletişime geçerek Çocuk Şube Müdürlüğü'ne durumu bildirdi.

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, AA muhabiri tarafından yapılan açıklamaya göre çocukların kontrolleri yapıldıktan sonra yurda yerleştirildikleri açıklandı. Nevzat Özer, "Çocuklarımız şu anda devlet korumasında. Onlara devletin şefkat elini uzattık, inşallah en iyi şekilde bakımlarını da yapacağız." dedi.

Çocuklar Yurda Yerleştirildi!

Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşanan olay da kebapçı dükkanı sahibi Erkek, durumu yetkililere bildirdi ve yetkili kurumlar harekete geçti. 3 çocuğun anne ve babasına ulaşamayınca çocuklar Adana da bulunan yurda yerleştirildi. Kebapçı dükkanının sahibi Şaban Erkek, Anneleri babaları ayrılmış 7 yıldır. Annelerinde kalıyorlar, vekalet annelerinde. Bunları da bugün 'babalarına teslim edilecek' diye benim yanıma bırakıp gitmiş. Babaları da telefona cevap vermiyor. Mecburen polisi aramak zorunda kaldık. 3 saattir yanımdalardı. Annelerini aradık telefonu kapalı. Nereye gittikleri konusunda bir bilgim yok." ifadelerine yer verdi. Çocukların annesi olan Nurcan K. adlı kadın daha önce kebapçının eski çalışanı olduğu belirlendi.

Son Güncelleme: 18.08.2022 14:48